Az internet szabályozása nem öncélú, hanem a társadalom érdekét szolgálja - mondta Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke egy tegnapi Index-interjúban. Azt állítja, Magyarországon "az uniós országok szabályozása lesz a mérvadó" (konkrétabban nem fejtette ki, hogy melyik országra gondol. Úgy véli, "az internetet a világban szinte mindenhol szabályozzák, sőt a szabályozás a nyugat-európai országokban sokkal fejlettebb, mint nálunk". Hozzátette: "Burmában van olyan, hogy webkamerával figyelik meg a nyilvános terminálon internetezőket. De mi nem Burmában élünk, hanem az Európai Unióban."
A FB-ot és iWiW-et illetően úgy látja Szalai, hogy azokat "lehet jó célra használni", de "nagyon sokan nem tudják egyébként, hogy milyen kockázatot vállalnak, amikor megjelennek ezeken a közösségi oldalakon". A közösségi tartalmakat az NMHH vezetője nem akarja majd szabályozni, állítása szerint.
A regisztrációs kötelezettséget illetően úgy fogalmazott: "A regisztráció nem öncélú, nem azért tesszük kötelezővé a bejegyzést, hogy megnehezítsük mások életét, a regisztráció arra szolgál, hogy a törvénybe ütköző tartalom felelősét utol lehessen érni."
Az önszabályozó testületeknek - mint például az MTE-nek Szalai "sok feladatot bízna", amely "leveheti a feladatot a hatóságok válláról".